Безоплатне забезпечення підручниками – за рахунок бібліотечного фонду відповідного навчального закладу.
п.22 ч.1 ст.12; п.28 ч.1 ст.13, п.22 ч.1 ст.12; ч.3 ст. 16-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
Постанова Кабінету Міністрів України «Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти» від 23 листопада 2016 р. № 975.
- учасники бойових дій;
- особи з інвалідністю внаслідок війни;
- члени сімей загиблих (померлих) ветеранів;
- діти померлих учасників бойових дій, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, до закінчення цих закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років;
- постраждалі учасники Революції Гідності;
- діти постраждалих учасників Революції Гідності.
Для осіб, визнаних учасниками бойових дій — посвідчення учасника бойових дій, перевірка якого проводиться шляхом надіслання навчальним закладом запиту до Єдиного державного реєстру учасників бойових дій, ведення якого здійснює Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції;
для дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій — свідоцтво про народження дитини та посвідчення учасника бойових дій (батька або матері);
для осіб, які загинули (померли) або пропали безвісти під час участі в антитерористичної операції, — посвідчення члена сім’ї загиблого (дітям загиблих осіб до досягнення ними 16-річного віку — довідка, що видається матері або іншому повнолітньому члену сім’ї загиблої особи, або опікуну). «Посвідчення члена сім’ї загиблого» видається органами соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.
У разі коли особа, яка претендує на отримання державної цільової підтримки є неповнолітньою, заява подається особою, яка в установленому законом порядку представляє її інтереси.
Щоб отримати державну цільову підтримку, люди, які мають на це право, або їх законні представники, повинні подати особисто на ім’я керівника відповідного професійно-технічного або вищого навчального закладу заяву, складену в довільній формі. В заяві вони мають конкретно зазначити, на які саме види державної цільової підтримки претендують. До заяви додаються завірені в установленому порядку копії документів.
У навчальному закладі можуть не прийняти заяву аргументуючи таке рішення відсутністю пільгових місць або недостатнім рівнем державного фінансування пільги. Проте така відмова не є законною та може бути оскаржена.
Слід письмово звернутися безпосередньо до ректора (директора) навчального закладу. Якщо питання не буде вирішено – зі скаргою до Міністерства освіти та науки України.