Безоплатне забезпечення підручниками (Міністерство освіти і науки України)
Зміст пільги

Безоплатне забезпечення підручниками – за рахунок бібліотечного фонду відповідного навчального закладу.

Чим регламентовано

п.22 ч.1 ст.12; п.28 ч.1 ст.13, п.22 ч.1 ст.12; ч.3 ст. 16-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

Постанова Кабінету Міністрів України «Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти» від 23 листопада 2016 р. № 975.

Хто має право

- учасники бойових дій; 

- особи з інвалідністю внаслідок війни; 

- члени сімей загиблих (померлих) ветеранів; 

- діти померлих учасників бойових дій, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, до закінчення цих закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років; 

- постраждалі учасники Революції Гідності; 

- діти постраждалих учасників Революції Гідності.

Необхідні документи

Для осіб, визнаних учасниками бойових дій — посвідчення учасника бойових дій, перевірка якого проводиться шляхом надіслання навчальним закладом запиту до Єдиного державного реєстру учасників бойових дій, ведення якого здійснює Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції;

для дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій — свідоцтво про народження дитини та посвідчення учасника бойових дій (батька або матері);

для осіб, які загинули (померли) або пропали безвісти під час участі в антитерористичної операції, — посвідчення члена сім’ї загиблого (дітям загиблих осіб до досягнення ними 16-річного віку — довідка, що видається матері або іншому повнолітньому члену сім’ї загиблої особи, або опікуну). «Посвідчення члена сім’ї загиблого» видається органами соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.

У разі коли особа, яка претендує на отримання державної цільової підтримки є неповнолітньою, заява подається особою, яка в установленому законом порядку представляє її інтереси.

Куди звертатись за оформленням

Щоб отримати державну цільову підтримку, люди, які мають на це право, або їх законні представники, повинні подати особисто на ім’я керівника відповідного професійно-технічного або вищого навчального закладу заяву, складену в довільній формі. В заяві вони мають конкретно зазначити, на які саме види державної цільової підтримки претендують. До заяви додаються завірені в установленому порядку копії документів.

Підстави для відмови розгляду

У навчальному закладі можуть не прийняти заяву аргументуючи таке рішення відсутністю пільгових місць або недостатнім рівнем державного фінансування пільги. Проте така відмова не є законною та може бути оскаржена.

Процедура оскарження відмови

Слід письмово звернутися безпосередньо до ректора (директора) навчального закладу. Якщо питання не буде вирішено – зі скаргою до Міністерства освіти та науки України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
вступ; навчання безплатно; навчання; безоплатно; безкоштовно; підручники; заклади освіти