Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту
Зміст пільги

Пільга передбачає право на безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту для учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб з інвалідністю внаслідок війни

Пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Обмежень щодо кількості пільгових місць в транспорті чи протягом одного маршруту законодавством не передбачено.

Це право поширюється і на особу, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи

Чим регламентується

Пункт 7 частини першої статті 12, пункт 7 частини першої статті 13, частина третя статті 161 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

стаття 37 Закону України “Про автомобільний транспорт”;

Постанова Кабінету Міністрів України від 16.02.1994

№ 94 “Про порядок надання пільг, передбачених Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.


Хто має право

- учасники бойових дій; 

- особи з інвалідністю внаслідок війни; 

- постраждалі учасники Революції Гідності.

Необхідні документи

Посвідчення учасника бойових дій;

посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності;

посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни.

Куди звертатись за отриманням

У міському пасажирському транспорті безкоштовний проїзд надається на підставі посвідчення або електронного квитка.

За наявності можливості купівлі квитка у касі, необхідно пред'явити касиру пільгове посвідчення.

Підстави для відмови надання

Згідно зі статтею 37 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом.

Автомобільний перевізник зобов’язаний здійснювати перевезення пасажирів з квитками і пасажирів, яким згідно із законодавством надано пільги щодо плати за проїзд.

Процедура оскарження відмови

Безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Відповідно до частини сьомої статті 1331Кодексу України про адміністративні правопорушення безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У разі безпідставної відмови у безкоштовному проїзді необхідно: дізнатися найменування перевізника, його контактні дані (інформація, як правило, міститься біля водія); прізвище, ім’я та по батькові водія; записати номер транспортного засобу; час, маршрут, а також придбати квиток, зберегти його, а у разі звернення до суду необхідна наявність свідків). У разі, якщо водій громадського автотранспорту відмовляється слідувати маршрутом, поки ви не сплатите за проїзд, попри наявність у вас пільгового посвідчення, або ж коли касир автостанції відмовляє вам у продажу безкоштовного квитка (за наявності вільних місць), викликайте наряд поліції.

Також за захистом Вашого порушеного права на пільговий проїзд в міському або приміському транспорті можна звернутись до територіального управління Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека).

Практичні поради
Зверніть увагу

Це право поширюється і на особу, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
Пільги на проїзд; монетизація пільг на проїзд учасникам ато; пільги на проїзд у громадському транспорті; транспорт; проїзд; безоплатно; безплатно; безкоштовно; міський транспорт; проїзд у міському транспорті