Безплатний проїзд залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів.
Зміст пільги

Пільга передбачає право на безоплатний проїзд залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання для учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Чим регламентовано

пункт 7 частини першої статті 12, пункт 7 частини першої статті 13, частина третя статті 161 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

Постанова Кабінету Міністрів України від 16.02.1994

№ 94 “Про порядок надання пільг, передбачених Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Хто має право

- учасники бойових дій;

- постраждалі учасники Революції Гідності;

- особи з інвалідністю внаслідок війни.

Необхідні документи

посвідчення учасника бойових дій;

посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності;

посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни.

Куди звертатися за отриманням

Для отримання пільги необхідно звернутись в касу для отримання пільгового квитка або відповідне посвідчення пред'являється водію/

Процедура оскарження відмови

Безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Відповідно до частини сьомої статті 1331 Кодексу України про адміністративні правопорушення безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У разі безпідставної відмови у безкоштовному проїзді необхідно: дізнатися найменування перевізника, його контактні дані (інформація, як правило, міститься біля водія) та звернутись до територіального управління Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) за захистом Вашого порушеного права на пільговий проїзд.

Якщо водій громадського автотранспорту відмовляється слідувати маршрутом, поки ви не сплатите за проїзд, попри наявність у вас пільгового посвідчення, або ж коли касир відмовляє Вам у продажу безкоштовного квитка викликайте поліцію.

Практичні поради

Це право поширюється і на особу, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux