Повна або часткова оплата навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.
Пільга може надаватись у формі повної оплати навчання за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів у разі зарахування вступників на навчання за державним (регіональним) замовленням відповідно до Порядку та умов, а також умов та правил прийому на навчання до вищих та професійно-технічних навчальних закладів на відповідний рік (далі - умови та правила прийому); часткової оплати навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів шляхом надання особам, зарахованим на навчання за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб, пільгових довгострокових кредитів для здобуття вищої та професійно-технічної освіти.
- п.22 ч.1 ст.12; п.28 ч.1 ст.13, ч.3 ст. 16-1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
- Постанова Кабінету Міністрів України “Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти” від 23.11.2016 р. № 975.
- учасники бойових дій та їхні діти ;
- особи з інвалідністю внаслідок війни та їхні діти ;
- особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та їхні діти;
- члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.
- для осіб, визнаних учасниками бойових дій — посвідчення учасника бойових дій, встановленого зразка;
-для дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій — свідоцтво про народження дитини та посвідчення учасника бойових дій (батька або матері);
-для дітей осіб, які загинули (померли) або пропали безвісти під час участі в антитерористичної операції — посвідчення члена сім’ї загиблого (дітям загиблих осіб до досягнення ними 16-річного віку — довідка, що видається матері або іншому повнолітньому члену сім’ї загиблої особи, або опікуну). «Посвідчення члена сім’ї загиблого» видається органами соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.
У разі коли особа, яка претендує на отримання державної цільової підтримки є неповнолітньою, заява подається особою, яка в установленому законом порядку представляє її інтереси.
Для отримання державної цільової підтримки особи, подають особисто на ім’я керівника відповідного закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти заяву, складену в довільній формі, із зазначенням конкретних видів державної цільової підтримки, на які особи претендують. До заяви додаються завірені в установленому порядку копії документів, які підтверджують право на одержання державної цільової підтримки.
Державна цільова підтримка певного виду надається за рішенням керівника закладу освіти. Державна цільова підтримка за минулий період призначається не більш як за 12 місяців у разі, коли вона не була своєчасно призначена закладом освіти.
У навчальному закладі можуть не прийняти заяву аргументуючи таке рішення відсутністю пільгових місць або недостатнім рівнем державного фінансування пільги. Проте така відмова не є законною та може бути оскаржена.
Скарги на рішення, дії чи бездіяльність посадових осіб закладів освіти подаються до керівника закладу освіти, Міністерства освіти і науки України, та/або подаються до суду в установленому законом порядку.
Державна цільова підтримка поширюється лише на денну форму навчання. Для заочної форми навчання на державному рівні пільг не передбачено.