Для будівництва індивідуальних гаражів
Повна назва

Звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки для будівництва індивідуальних гаражів.

Зміст пільги

Дана пільга полягає в тому, що ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" звільняються від сплати земельного податку за земельні ділянки для будівництва індивідуальних гаражів у межах граничних норм, а саме не більш як 0,01 гектара. Варто зауважити, податок не нараховується в межах граничних розмірів, якщо є перевищення, то тоді земельний податок сплачується на загальних підставах.

Чим регламентується

Підпункт 281.1.4 пункту 281.1; підпункт 281.2.4. пункту 281.2 статті 281 Податкового кодексу України;

Земельний кодекс України.

Хто має право

- учасники бойових дій; 

- особи з інвалідністю внаслідок війни; 

- учасники війни; 

- особи, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Необхідні документи

Заява довільної форми про звільнення від сплати земельного податку; документ, що підтверджує ветеранський статус або статус особи, на яку поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Куди звертатись за оформленням

До територіальних органів Державної податкової служби за місцем розташування ділянки.

Строк надання

Якщо особа, що має право на пільгу, станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до податкового органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подано таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

У разі подання заяви про застосування пільги після 1 травня поточного року пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

Якщо право на пільгу у особи, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, виникає протягом календарного року, то така особа подає заяву про застосування пільги до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки протягом 30 календарних днів з дня набуття такого права на пільгу та/або права власності.

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з урахуванням вимог пункту 284.2 статті 284 Податкового кодексу України, тобто починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

У разі недотримання фізичною особою цих вимог пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

Процедура оскарження відмови

Необґрунтовану відмову Державної податкової служби можна оскаржити у судовому порядку.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
Земля; землі; земельна ділянка; земельний податок; право на землю; земля для учасників ато; земля для гаража; будування гаража; будування; 2 гектара землі; землю; індивідуальний гараж; гараж; земля для ветерана; земля для убд; будівництва; індивідуальних; хочу землю; дайте землю; гаражів; 2 г. землі; 2 га землі; 10 соток