Надання переважного права на вступ до закладів вищої, фахової передвищої освіти (Міністерство освіти і науки України)
Повна назва

Учасникам бойових дій на території інших держав надається переважне право на вступ до закладів вищої, фахової передвищої освіти.

Зміст пільги

Дана пільга надає підтримку у здобутті вищої освіти та реалізується у вигляді спеціальних умов під час вступу до закладів вищої, фахової передвищої освіти. Серед спеціальних умов участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти визначено, що:

– особи з інвалідністю внаслідок війни можуть проходити вступні випробування у формі співбесіди;

– учасники бойових дій, у тому числі ті з них, які нині проходять військову службу в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України (крім військовослужбовців строкової служби) та постраждалі учасники революції Гідності можуть проходити вступні випробування у формі вступних іспитів (замість зовнішнього незалежного оцінювання) та в разі отримання кількості балів за кожний з іспитів не менше ніж встановлений закладом вищої освіти мінімальний рівень, допускаються до участі в конкурсному відборі.

Чим регламентовано

п.22 ч.1 ст.12; п.28 ч.1 ст.13,; ч.3 ст. 16-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

«Наказ Міністерства освіти і науки України від 06.03.2024 р. № 266 «Про затвердження Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році».

Хто має право

- учасники бойових дій; 

- особи з інвалідністю; 

- постраждалі учасники Революції Гідності.

Необхідні документи

Заява в електронній формі подається вступником шляхом заповнення електронної форми в режимі онлайн та розглядається приймальною комісією закладу вищої освіти у порядку, визначеному законодавством.

Вступники можуть подати до п'яти заяв на місця державного та регіонального замовлення у фіксованих (закритих) та відкритих конкурсних пропозиціях, та до тридцяти заяв на небюджетні конкурсні пропозиції.

Куди звертатись за оформленням

Заклади вищої освіти створюють консультаційні центри при приймальних комісіях для надання допомоги вступникам під час подання заяв в електронній формі. Вступники можуть звернутися до консультаційного центру будь-якого закладу вищої освіти з метою створення електронного кабінету, внесення заяв в електронній формі та інших документів.

Підстави для відмови розгляду\надання

У навчальному закладі можуть не прийняти заяву аргументуючи таке рішення відсутністю пільгових місць або недостатнім рівнем державного фінансування пільги. Проте така відмова не є законною та може бути оскаржена.

Процедура оскарження відмови

Слід письмово звернутися безпосередньо до ректора (директора) навчального закладу. Якщо питання не буде вирішено – зі скаргою до Міністерства освіти та науки України.

Часті питання
Зверніть увагу

Державна цільова підтримка поширюється лише на денну форму навчання. 

Для заочної форми навчання на державному рівні пільг не передбачено.

Практичні поради
Зверніть увагу

У приватних навчальних закладах немає державного замовлення, тому такі виші самостійно ухвалюють рішення надавати пільгу чи ні. Наприклад, у деяких закладах надають знижку на навчання за контрактом.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
вступ; навчання безплатно; переважного права на вступ до закладів вищої; вища освіта; освіта для ато; переважне право