Право на оформлення пенсії за віком.
Пільга передбачає право на оформлення дострокової пенсії після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.
Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”; Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Особи, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національної поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державній кримінально-виконавчій службі України, та деякі інші особи, які мають право на пенсію за Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
- заява про призначення пенсії;
- паспорт або інший документ, що засвідчує особу, якій призначається пенсія, місце її проживання та вік;
- документи про стаж;
- довідка про заробітну плату особи за період страхового стажу;
- документи про місце проживання (реєстрації) особи;
- клопотання (направлення) про достроковий вихід на пенсію;
- документи, що підтверджують виконання роботи, яка дає право на призначення такого виду пенсії;
- копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
- довідка ВАТ «Ощадбанк» або інший документ, що підтверджує відкриття рахунку, назву та номер відділення ВАТ «Ощадбанк».
До територіального органу Пенсійного фонду України або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення.
Орган ухвалює рішення про призначення пенсії не пізніше ніж у 10-денний строк з дня надходження документів.
У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис.
Органи Пенсійного фонду можуть відмовити учасникам антитерористичної операції у призначенні дострокової пенсії, посилаючись на постанову правління Пенсійного фонду України "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення ( перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
У такому разі учасники бойових дій мають право звернутись до суду, де вони будуть звільненими від сплати судового збору.
Учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, мають право на дострокове призначення пенсії за віком як учасники бойових дій з часу звернення - такого висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши справу № 591/3086/16-а від 06 листопада 2018 року за позовом до Пенсійного фонду України.
Пенсіонерам з числа військовослужбовців строкової служби та членам їхніх сімей пенсії призначаються місцевим управлінням. Іншим особам, звільненим з військової служби, та членам їхніх сімей пенсії призначаються головними управліннями на підставі документів, що надаються уповноваженими структурними підрозділами силових міністерств та відомств.