Пенсії за вислугу років, пільгові пенсії
Повна назва

Право на оформлення пенсії за вислугу років.

Зміст пільги

З 1 жовтня 2020 року пенсії за вислугу років військовослужбовцям призначають незалежно від віку, якщо на день звільнення з військової служби особи мають вислугу 25 календарних років і більше. У такому разі під час обчислення пенсії враховується посадовий оклад, надбавки за вислугу років та військове звання на дату призначення пенсії, а також додаткові види грошового забезпечення, які мають постійний характер (надбавки за класність, таємність, за безперервний стаж на шифрувальній роботі, наукові, вчені звання та премія) за 24 останні місяці служби шляхом ділення загальної суми на 24. Згідно із Законом пенсії за вислугу років призначають у таких розмірах: 20 років вислуги — 50 %, а за кожен рік служби понад 20 років — ще 3 %. Максимальний розмір пенсії за вислугу років становить 70 % сум грошового забезпечення.

Зверніть увагу

Увага! Обчислення вислуги років для призначення пенсії здійснюють зазвичай за послужним списком особової справи військовослужбовця.

Зверніть увагу

Увага! Також важливим є той факт, що час проходження служби, протягом якого військовослужбовці брали участь в АТО/ООС, зараховується до вислуги років на пільгових умовах — один місяць служби за три.

Чим регламентується

Розділ ІІ Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”; 

Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Хто має право

Особи, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національної поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державній кримінально-виконавчій службі України, та деякі інші особи, які мають право на пенсію за Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Необхідні документи

Заява про призначення пенсії; грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби; військово-медичні документи про стан здоров'я звільненої особи (за винятком осіб, які не проходили військово-лікарську комісію); документи про страховий стаж; довідка МСЕК про визнання особою з інвалідністю; копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); довідка ПАТ "Ощадбанк" або інший документ, що підтверджує відкриття рахунку, назву та номер відділення ПАТ "Ощадбанк"; копія паспорта.

Куди звертатись за оформленням

До територіального органу Пенсійного фонду України або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення.

Строк розгляду

Орган ухвалює рішення про призначення пенсії не пізніше ніж у 10-денний строк з дня надходження документів.

Підстави для відмови розгляду

У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис.

Повідомлення про відмову в призначенні пенсії із зазначенням причин відмови та порядку оскарження орган, що призначає пенсії, видає або надсилає заявникові не пізніше 5 днів після винесення відповідного рішення.

Підставами для відмови в призначенні пенсії за вислугу років можуть бути: не досягнення встановленого законодавством віку; відсутність встановленого законодавством стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років; відсутність документів, що підтверджують стаж роботи на відповідних посадах.

Процедура оскарження відмови

Рішення про відмову в призначенні пенсії або її перерахунку, зарахуванні до вислуги років для призначення пенсії окремих періодів служби в календарному обчисленні або на пільгових умовах, порушення строків і заниження розмірів пенсії може бути оскаржено до вищих органів або до суду.


Часті питання
Зверніть увагу

Пенсіонерам з числа військовослужбовців строкової служби та членам їхніх сімей пенсії призначаються місцевим управлінням. Іншим особам, звільненим з військової служби, та членам їхніх сімей пенсії призначаються головними управліннями на підставі документів, що надаються уповноваженими структурними підрозділами силових міністерств та відомств.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
про пенсійне забезпечення; ато пенсійне забезпечення; пенсія ато, додаткова відпустка; пенсія; пільгова пенсія