Першочергове переведення здобувачів освіти на навчання на місцях державного (регіонального) замовлення (Міністерство освіти і науки України)
Повна назва

Першочергове переведення здобувачів освіти, зарахованих відповідно до умов та правил прийому на навчання на підставі угод, укладених з фізичною або юридичною особою, на навчання на місцях державного (регіонального) замовлення.

Зміст пільги

Першочергове переведення здобувачів освіти, зарахованих на навчання на підставі угод, укладених з фізичною або юридичною особою, на навчання на місцях державного (регіонального) замовлення у державних або комунальних закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, що одержані за рахунок перерозподілу закладом професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти або відповідним державним замовником наявних обсягів державного (регіонального) замовлення.

Чим регламентовано

- п.22 ч.1 ст.12; п.28 ч.1 ст.13, п.22 ч.1 ст.12; ч.3 ст. 16-1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

- частина 15 статті 44 Закону України “Про вищу освіту”;

- частина 11ї статті 43 Закону України “Про фахову передвищу освіту”. - стаття 44-1 Закону України “Про професійну (професійно-технічну) освіту”;

- Постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 р. № 975 “Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти”.

Хто має право

- особи, визнані учасниками бойових дій та їх діти (до закінчення такими особами закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років);

- особи з інвалідністю внаслідок війни та їх діти (до закінчення такими особами закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років);

- постраждалі учасники Революції Гідності відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та їх діти (до закінчення такими особами закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) ;

- діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

- члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

Куди звертатись за оформленням
 • Для отримання державної цільової підтримки особа подає особисто на ім’я керівника відповідного закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти заяву, складену в довільній формі, із зазначенням конкретних видів державної цільової підтримки, на які особи претендують. До заяви додаються засвідчені в установленому порядку копії документів.

  У разі коли особа, яка претендує на отримання державної цільової підтримки, є неповнолітньою, заява подається особою, яка в установленому законом порядку представляє її інтереси.

  Державна цільова підтримка певного виду надається за рішенням керівника закладу освіти.

  У разі коли особа, яка претендує на отримання державної цільової підтримки є неповнолітньою, заява подається особою, яка в установленому законом порядку представляє її інтереси.
Процедура оскарження відмови

Скарги на рішення, дії чи бездіяльність посадових осіб закладів освіти подаються до керівника закладу освіти, Міністерства освіти і науки України, та/або подаються до суду в установленому законом порядку.

Часті питання
Зверніть увагу

Державна цільова підтримка поширюється лише на денну форму навчання. Для заочної форми навчання на державному рівні пільг не передбачено.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
вступ; навчання вступ; навчання безплатно; надання права; вступ; вступ до закладів освіти;