Першочергове забезпечення осіб паливом
Зміст пільги

Пільга передбачає право на першочергове забезпечення паливом учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та постраждалих учасників Революції Гідності.


Чим регламентується

п. 14 ч. 1 ст. 12; ч. 3 ст. 16-1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373 “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі”.

Постанова Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 356 “Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим та рідким пічним побутовим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій.”

Хто має право

- учасники бойових дій;

- учасники війни;

- постраждалі учасники Революції Гідності.

Необхідні документи

- заява у довільній формі; 

- копія і оригінал паспорту заявника; 

- копія і оригінал ідентифікаційного номера заявника; 

- документ, що підтверджує статус; 

- довідки від підприємств – надавачів послуг про те, що житлове приміщення не забезпечене електро-, тепло- або газопостачанням; 

- довідка про склад сім’ї (зареєстрованих), із зазначенням виду опалення за місцем реєстрації (наприклад, пічне опалення); 

- довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі.

Куди звертатись за оформленням\отриманням

До органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

 

Куди звертатись за оформленням

Для отримання права на пільгу потрібно бути зареєстрованим в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги. 1 раз на рік особа може звернутися до органів соціального захисту населення або до сільської/селищної/міської ради за місцем своєї реєстрації для отримання пільги на паливо.

Процедура оскарження відмови

У випадку відмови уповноваженого органу (управління соціального захисту населення) в нарахуванні пільг на оплату квартирної плати, особа, має право звернутися до адміністративного суду за захистом своїх прав та законних інтересів.

Практичні поради
Зверніть увагу

Особа може реалізувати своє право на пільгу за фактичним місцем проживання, надавши документальне підтвердження того, що таку пільгу за місцем своєї реєстрації особа не реалізувала. Відповідну довідку можна отримати в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації, в тому числі надіславши їм письмове звернення рекомендованим листом з повідомленням.

Для того, аби скористатися пільгою членам сім’ї, спочатку особа, яка має право на пільгу може скласти довіреність на дружину/чоловіка чи іншого уповноваженого члена сім’ї. Для оформлення пільг нотаріально посвідчувати довіреність не вимагається. Проте, якщо маєте можливість оформити нотаріальну довіреність – це допоможе уникнути зайвих питань. Зверніть увагу, що довіреність вважається належним чином завіреною, якщо на ній стоїть підпис командира військової частини, де особа проходить службу. В разі, якщо особа не можете оформити пільгу, через те, що перебуває на лікуванні в госпіталі, довіреність має право посвідчити начальник лікувального закладу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
Першочергово; забезпечення; паливо; паливом