Учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Членам сімей, зазначеним у п.1 ст.10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а також дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок Другої світової війни, які не одружилися вдруге, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
п.22 ч.1 ст.12; п.23 ч.1 ст.15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
- учасники бойових дій;
- визначені законом члени сімей загиблих;
- дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю внаслідок Другої світової війни.
- заява;
- посвідчення учасника бойових дій/ Посвідчення члена сім’ї загиблого.
Щодо призначення (перерахунку) пенсії чи щомісячного довічного грошового утримання – до територіальних органів Пенсійного фонду України.
Щодо державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, – до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення місцевих держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад.
Рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, приймається не пізніше 10 днів з дня надходження документів приймає рішення.
Відсутність необхідних документів; відсутність відповідного статусу.
Рішення про відмову в призначенні пенсії або її перерахунку, порушення строків і заниження розмірів пенсії може бути оскаржено до вищих органів або до суду.