Позачерговий безоплатний капітальний ремонт власних жилих будинків
Зміст пільги

Дана пільга передбачає право на позачерговий безоплатний капітальний ремонт власних жилих будинків і квартир осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Варто зауважити, що безоплатному капітальному ремонту підлягає житловий будинок чи квартира, які належать особі, що має право на пільгу, на праві приватної, зокрема спільної, власності.

Чим регламентується

П. 8 ч. 1 ст. 13; п. 8 ч. 1 ст. 15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

Постанова Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 565 «Про затвердження Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, а також першочерговий поточний ремонт житлових будинків і квартир осіб, які мають на це право».

Хто має право

- особи з інвалідністю внаслідок війни; 

- особи, на яких поширюється чинність Закону.

Необхідні документи

- заява про проведення безоплатного капітального ремонту жилих будинків (квартир), що знаходяться у власності осіб, які мають дану пільгу; 

- посвідчення, що підтверджує право на пільгу. 

За потреби особа, що має право на пільгу, яка проживає в будинку, квартирі менш як 10 років, для підтвердження факту її невикористання протягом останніх 10 років подає довідку з попереднього місця проживання, що додається до заяви.

Куди звертатись за отриманням

До органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за місцем свого постійного проживання і реєстрації.

Строк розгляду: Рішення про проведення безоплатного капітального ремонту приймається у місячний строк після подання заяви особою, що має право на пільгу, на підставі результатів обстеження комісією будинку, квартири.

Практичні поради
Зверніть увагу

Періодичність проведення ремонту визначається органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, але не частіше одного разу на 10 років. Вартість безоплатного капітального ремонту визначається як добуток вартості капітального ремонту 1 кв. метра будинку, квартири. При цьому, площа не може перевищувати 21 м2 загальної площі будинку, квартири. У разі проведення капітального ремонту власними силами право на грошову компенсацію НЕ виникає.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux