Підтримання конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни шляхом професійного навчання.
Професійне навчання здобувачів освіти здійснюється в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості.
Професійне навчання здобувачів освіти здійснюється шляхом первинної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, у тому числі на курсах цільового призначення.
Професійне навчання здобувачів освіти з фаховою передвищою та вищою освітою здійснюється шляхом підвищення кваліфікації, у тому числі на курсах цільового призначення, або підготовки чи перепідготовки за робітничими професіями.
Результатом професійного навчання може бути здобуття повної або часткової професійної кваліфікації.
Професійне навчання осіб з інвалідністю внаслідок війни організовується згідно з рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії.
Здобувач освіти здійснює вибір професії або програми підвищення кваліфікації з переліку професій та програм підвищення кваліфікації для професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, сформованого Державним центром зайнятості та розміщеного на його власному офіційному веб-сайті.
Здобувач освіти здійснює вибір місця професійного навчання із переліку закладів освіти, сформованого Державним центром зайнятості та розміщеного на його власному офіційному веб-сайті.
Рішення про направлення здобувача освіти на професійне навчання приймається центром зайнятості не пізніше ніж на п’ятий робочий день з дня подання документів.
Рішення про направлення здобувача освіти на навчання оформляється наказом центру зайнятості.
Центр зайнятості протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення інформує здобувача освіти, що подав заяву, про прийняте рішення та про дату початку професійного навчання в обраному закладі освіти за обраною професією чи програмою підвищення кваліфікації та видає направлення на професійне навчання в паперовій або електронній формі з використанням технічних засобів електронної комунікації.
Центр зайнятості протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення про направлення здобувача освіти на професійне навчання інформує заклад освіти, обраний здобувачем освіти для проходження професійного навчання.
Зарахування здобувача освіти на професійне навчання здійснюється закладом освіти відповідно до законодавства.
Закон України «Про освіту»;
Закон України «Про професійну (професійно-технічну) освіту»;
Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»;
Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
Постанова Кабінету Міністрів України від 15.09.2023 № 984 «Про реалізацію експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості».
Учасники бойових дій;
Особи з інвалідністю внаслідок війни, визначені пунктами 2, 11, 13-15, 19-25 частини першої статті 6 та пунктами 1, 7, 10-16 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які є застрахованими особами.
Документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України або спеціальний статус особи;
посвідчення учасника бойових дій або посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
документ про професійну (професійно-технічну) чи фахову передвищу, чи вищу освіту, або дублікати таких документів, або єДокумент про освіту (за наявності);
документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті громадянина України), який надається у разі відсутності в паспорті громадянина України інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Особи з інвалідністю внаслідок війни подають також копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації.
Для отримання послуги заявку можна подати онлайн https://edveteran.dcz.gov.ua/ або особисто звернутися в найближчий центр зайнятості. На вказані електронну адресу та контактний номер телефону надійте повідомлення від кар’єрного радника про подальші кроки.
Відсутність статусу учасника бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни, які визначені пунктами 2, 11, 13-15, 19-25 частини першої статті 6 та пунктами 1, 7, 10-16 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
Ненадання запитуваних документів, необхідних для отримання послуги.
Скарги на рішення, дії чи бездіяльність посадових осіб служби зайнятості подаються до директора регіонального центру зайнятості, до Державного центру зайнятості, або безпосередньо до Міністерства економіки України, та/або подаються до суду в установленому законом порядку.
Скарги на рішення, дії чи бездіяльність посадових осіб закладів освіти подаються до керівника закладу освіти, Міністерства освіти і науки України, та/або подаються до суду в установленому законом порядку.
За якою формою здійснюється професійне навчання?
Професійне навчання здобувачів освіти здійснюється за очною (денною, вечірньою), дистанційною, дуальною формами або шляхом їх поєднання.
Який строк професійного навчання?
Строк професійного навчання здобувачів освіти визначається робочими навчальними планами та освітніми програмами і не може перевищувати шість місяців.
Який обсяг програм підвищення кваліфікації?
Обсяг програм підвищення кваліфікації визначається з урахуванням мети та складності професійного навчання і становить від 30 до 480 годин (від 1 до 16 кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи).
За консультаціями та роз’ясненнями можна звернутися в найближчий центр зайнятості або до контакт-центру: у Telegram, Facebook Messenger, на «гарячу лінію» за номером: +380 (800) 600 288