Відшкодування витрат, пов'язаних з доглядом ветерана
Зміст пільги

 У разі неможливості здійснення обслуговування, пов’язаного з доглядом, визначеним законодавством категоріям осіб відшкодовуються витрати, пов'язані з таким доглядом. Рішення про відшкодування витрат приймають районні (міські) відділи соціального захисту населення. Розмір відшкодування становить до 25 відсотків посадового окладу соціального працівника. Конкретні розміри відшкодування витрат встановлюються з урахуванням стану здоров'я особи, яка потребує догляду, обсягу соціального обслуговування та умов проживання (міська або сільська місцевість, наявність або відсутність комунально-побутових зручностей, транспортної мережі та ін.). Виплата призначається на термін від 1 до 6 місяців і провадиться щомісячно органами соціального захисту населення за місцем проживання особи, яка потребує догляду.

Чим регламентується

п.21 ч.1 ст.12; п.25 ч.1 ст.13; п.20 ч.1 ст.14; п.22 ч.1 ст.15; ч.3 ст. 16-1, Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».


Хто має право

- учасники бойових дій; 

- особи з інвалідністю внаслідок війни; 

- учасники війни; 

- особи, на яких поширюється дія Закону; 

- постраждалі учасники Революції Гідності.

Необхідні документи

- заява; 

- висновок медичного закладу за місцем проживання про наявність медичних показань чи протипоказань (їх характер і тривалість) для влаштування до стаціонарного закладу відповідного профілю та взяття на обслуговування службами соціального захисту населення вдома.

Куди звертатись за отриманням

До районних (міських) відділів соціального захисту населення.

Строк розгляду

Рішення про відшкодування таких витрат приймається у 15-денний термін з дня подання заінтересованою особою заяви з усіма необхідними документами.

Підстави для відмови розгляду

У разі відмови такої особи у влаштуванні до закладів соціального захисту населення чи обслуговуванні службами соціального захисту населення вдома.

Процедура оскарження відмови

Відмову у відшкодуванні витрат, пов'язаних з доглядом, можливо оскаржити до суду.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
державна соціальна допомога ато; втрата годувальника, перелік соціальних послуг; центр надання соціальних послуг; надання соціальних послуг; догляд ветерана; обслуговування; виплата; виплати; допомога