Виплата одноразової допомоги дружині (чоловіку) і дітям віком до 18 років померлих осіб, що мали особливі заслуги перед Батьківщиною.
Така одноразова допомога виплачується районним органом соціального захисту населення за місцем реєстрації у разі смерті (загибелі) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, в розмірі п'яти прожиткових мінімумів, затверджених законом на день смерті (загибелі), у розрахунку на місяць на одну особу. Виплата здійснюється шляхом поштового переказу або перерахування коштів на банківський рахунок.
п. 25 ч. 1 ст. 16 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
Постанова Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 № 272 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання соціальної допомоги особам, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною».
Дружина (чоловік) і діти (віком до 18 років) померлої особи, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною.
- заява про виплату одноразової допомоги у разі смерті (загибелі) особи, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною;
- копія документа, що посвідчує особу заявника;
- копія свідоцтва про смерть;
- копія документа, який підтверджує статус особи померлого; копія свідоцтва про одруження;
- копія свідоцтва про народження дитини.
Пакет документів подається до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстрації особисто заявником або законним представником або представником, який діє на підставі виданої йому довіреності, оформленої у відповідності з вимогами чинного законодавства.
Виплата надається за наявності фінансування. Районні органи соціального захисту населення формують зведену заявку на фінансування та до 5 числа місяця, наступного за місяцем звернення, подають її регіональному органу соціального захисту населення для узагальнення та подання Мінсоцполітики до 10 числа того ж місяця. Мінсоцполітики спрямовує кошти (в межах бюджетних призначень) до регіонального органу соціального захисту населення для подальшого їх спрямування районним органам соціального захисту населення.
- відсутність статусу;
- неповний та/або неналежно оформлений пакет документів.
У разі неповного та/або неналежно оформленого пакету документів варто зібрати повний пакет належних документів та подати заяву повторно. У випадку відмови з інших причин її можливо оскаржити у судовому порядку.