Безоплатні ліки за рецептами лікарів (Міністерство охорони здоров'я України)
Повна назва

Безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів.

Зміст пільги

Пільга закріплює право на безоплатне отримання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів. Рецепти на такі ліки можуть виписувати лікарі лікувально-профілактичних закладів, в яких обслуговується ветеран. На пільгових умовах можна отримати лікарські засоби, які передбачені у Національному переліку основних лікарських засобів. Такі ліки фінансуються з державного або місцевого бюджету та закуповуються закладами охорони здоров’я. Отримати лікарські засоби можна в державних (у тому числі відомчих) та комунальних медичних закладах. Ветерани, що проходять лікування у відомчих лікувально-профілактичних закладах отримують безкоштовні ліки за рецептом лікаря в аптеках, закріплених за цими закладами.

Чим регламентовано

п.1 ч.1 ст.12; п.1 ч.1 ст.13; п.1 ч.1 ст.14; п.1 ч.1 ст.15; п.4 ч.1 ст.16; ч.3 ст. 16-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

Постанова Кабінету Міністрів України «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» від 17 серпня 1998 р. № 1303;

Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів» від 27 лютого 2019 р. № 135;

Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» № 333 від 25.03.2009.

Хто має право

- учасники бойових дій; 

- особи з інвалідністю внаслідок війни; 

- учасники війни; 

- особи, на яких поширюється дія ЗУ; 

- постраждалі учасники Революції Гідності.

Необхідні документи

- рецепт лікаря; 

- документ, що підтверджує ветеранський статус.

Куди звертатись за отриманням

Першим кроком є звернення до лікаря за отриманням рецепту. Важливою є наявність на рецепті підпису лікаря та його особиста печатка, адже тільки в такому випадку рецепт має юридичну силу. Дізнатись адресу аптеки де можна отримати ліки також можна у лікаря. Під час звернення до обраної аптеки необхідно надати аптекарю рецепт лікаря та документ, що підтверджує статус.

Підстави для відмови надання

У медичних закладах та аптеках можуть відмовити в безкоштовних ліках, посилаючись на їхню відсутність, оскільки єдиної бази щодо наявності ліків в аптеках немає.

Процедура оскарження відмови

Статтею 22 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено, що рішення підприємств, установ і організацій, які надають пільги, можуть бути оскаржені до районної державної адміністрації, виконавчого комітету міської ради або до районного (міського) суду.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
ліки; лікарські засоби; безоплатні ліки; безкоштовні ліки; рецепти; лікування; отримання ліків; імунобіологічні препарати; за рецептами лікаря.