Статус постраждалого учасника Революції Гідності
Чим регламентовано
  1. Стаття 16-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
  2. Пункти 4-8 Порядку надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності, затвердженого  постановою КМУ від 28.02.2018 №119 "Деякі питання соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності".
  3. Пункт 4 Порядку виготовлення та видачі посвідчення “Постраждалий учасник Революції Гідності”,  затвердженого  постановою КМУ  від 28.02.2018 №119 "Деякі питання соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності".
Процедура оформлення

Статус постраждалого учасника Революції Гідності надається особам, які на виконання Закону України “Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей” включені до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), але такі ушкодження не призвели до інвалідності, та звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.


Підставою для надання особі статусу постраждалого учасника Революції Гідності є включення особи до одного з переліків осіб, які отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), затверджених наказом МОЗ в установленому порядку. 

Заява про надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності подається до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем перебування.


У разі відсутності у особи реєстрації місця проживання заява про надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності подається до управління праці та соціального захисту населення Печерської районної у м. Києві держадміністрації.

До заяви додається копія документа, що посвідчує особу громадянина України, іноземця або особи без громадянства, а також особу, яку визнано в Україні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, що брала участь у масових акціях громадського протесту (з пред’явленням оригіналу).


Рішення про надання (відмову у наданні) статусу постраждалого учасника Революції Гідності та видачу (відмову у видачі) відповідного посвідчення приймається органом соціального захисту населення протягом семи робочих днів з дня подання заяви.

Інформація про осіб, яким надано статус постраждалого учасника Революції та видане посвідчення, вноситься до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.


Рішення про відмову у надані статусу постраждалого учасника Революції Гідності приймається у разі невключення особи до переліків осіб, які отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), затверджених наказом МОЗ.

Посвідчення постраждалим учасникам Революції Гідності видається органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем перебування постраждалого учасника Революції Гідності, у разі відсутності реєстрації місця проживання - управлінням праці та соціального захисту населення Печерської районної у м. Києві держадміністрації.

Для надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності особи, які включені до переліку осіб, звертаються з відповідними заявами до органів соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем перебування. Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій не пізніше ніж через три робочих дні після надходження переліків осіб (змін до них) надсилають їх структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у місті (у разі їх утворення) рад.

Після прийняття рішення про надання особі статусу постраждалого учасника Революції Гідності та видачі їй відповідного посвідчення орган соціального захисту населення вносить інформацію про таку особу до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

Хто має право

Особи, які на виконання Закону України “Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей” включені до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), але такі ушкодження не призвели до інвалідності, та звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 р. по 30 квітня 2014 року.

Не поширюється на працівників міліції, осіб, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних Сил та інших військових формувань, які отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі) під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з масовими акціями громадського протесту.

Необхідні документи
  1. Заява довільної форми
  2. Копія документа, що посвідчує особу громадянина України, іноземця або особи без громадянства, а також особу, яку визнано в Україні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, що брала участь у масових акціях громадського протесту (з пред’явленням оригіналу)
Куди звертатись

Для надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності особи, які включені до переліку осіб, звертаються з відповідними заявами до:

  1. структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад;
  2. районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій;
  3. Центрів надання адміністративних послуг.
Строк розгляду

7 днів (робочих)  з дня подання заяви.

Підстави для відмови надання статусу

Невключення особи до одного з переліків осіб, які отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), затверджених наказом МОЗ в установленому порядку.

Підстави для позбавлення статусу

Орган соціального захисту населення позбавляє статусу постраждалого учасника Революції Гідності у разі:

  1. наявності обвинувального вироку суду, який набрав законної сили, за вчинення особою умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину під час участі у масових акціях громадського протесту;
  2. виключення МОЗ особи, яка має статус постраждалого учасника Революції Гідності, з переліку осіб;
  3. подання особою заяви про позбавлення її статусу постраждалого учасника Революції Гідності.

Рішення органу соціального захисту населення може бути оскаржене в судовому порядку.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux