Пільговий довгостроковий кредит для здобуття освіти (Міністерство освіти і науки України)
Повна назва

Пільговий довгостроковий кредит для здобуття освіти.

Зміст пільги

Процедура та умови пільгового кредитування для здобуття освіти визначено Порядком пільгового кредитування для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової перед вищої та вищої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.08.2018 № 673 (далі - Порядок).

Пільгове кредитування надається особам, особам, зарахованим на навчання за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти за денною та заочною формами навчання в державних, комунальних та приватних закладах освіти.

Пільговий кредит здобувачам освіти певного року (років) навчання за однією і тією самою освітньо-професійною (освітньою) програмою (спеціальністю) надається тільки один раз.

Пільговий кредит повертається із сплатою 3 відсотків річних суми заборгованості за кредитом протягом 15 років починаючи з 12 місяця після здобуття одержувачем кредиту в установленому порядку відповідного рівня освіти до державного або місцевого бюджету з виплатою щороку однієї п’ятнадцятої частини загальної суми одержаного кредиту та відсотків за користування ним.

У разі наявності однакових підстав (результатів вступних випробувань для вступників або результатів навчання для здобувачів освіти) переваги під час прийняття рішення щодо пільгового кредитування мають:

- особи, визнані учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни, постраждалими учасниками Революції Гідності та їх діти; діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції; 

- діти осіб, які загинули або померли внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності, а також діти осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за самовіддане служіння українському народові, виявлені під час Революції Гідності; та особи, які до досягнення 18 років були віднесені до таких категорій дітей, до закінчення навчання у закладі освіти за певним освітньо-кваліфікаційним рівнем, освітньо-професійним ступенем, ступенем вищої освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Зазначені особи надають до закладу освіти дійсні на момент укладення угоди про надання пільгового кредиту для здобуття освіти між закладом освіти та одержувачем кредиту такі документи, що підтверджують право на пільгу.

Чим регламентовано

п.22 ч.1 ст.12; п.28 ч.1 ст.13; ч.3 ст. 16-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

Постанова Кабінету Міністрів України «Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти» від 23 листопада 2016 р. № 975;

Постанова Кабінету Міністрів України «Порядок пільгового кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти» від 29.08.2018 № 673.

Хто має право

Ветерани війни та їх діти, та особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Необхідні документи

На підставі письмової заяви вступника приймальна комісія закладу освіти, за результатами складення вступних випробувань приймає рішення щодо його зарахування до закладу освіти з оплатою навчання за рахунок пільгового кредитування.

У разі коли одержувач кредиту є неповнолітньою особою, угода укладається з одним з його батьків або особою, яка є його законним представником. Протягом одного календарного року після досягнення повноліття одержувачем кредиту між закладом освіти і одержувачем кредиту укладається нова угода із збереженням усіх істотних умов попередньої угоди.


Для укладення угоди одержувач кредиту (у разі, коли він є неповнолітньою особою, — один з його батьків або особа, яка є його законним представником) подає до навчального закладу свій паспорт та довідку про присвоєння йому реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової карти платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).

Підстави для відмови розгляду

У навчальному закладі можуть не прийняти заяву аргументуючи таке рішення відсутністю пільгових місць або недостатнім рівнем державного фінансування пільги. Проте така відмова не є законною та може бути оскаржена.

Процедура оскарження відмови

Слід письмово звернутися безпосередньо до ректора (директора) навчального закладу. Якщо питання не буде вирішено – зі скаргою до Міністерства освіти та науки України.

Часті питання
Зверніть увагу

Державна цільова підтримка поширюється лише на денну форму навчання. Для заочної форми навчання на державному рівні пільг не передбачено.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
вступ; навчання; освіта; кредит