Учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та особи з інвалідністю внаслідок війни, що визначені законом, особи з інвалідністю I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, належним особі з інвалідністю I групи, у її присутності, звільняються від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України. Відшкодування збитків від дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є зазначені особи, проводить МТСБУ. МТСБУ (Моторне транспортне страхове бюро України) є єдиним об'єднанням страховиків, які здійснюють обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за шкоду, заподіяну третім особам.
Увага! Якщо за кермом автомобіля, зареєстрованого на ветерана, перебуває інший водій, то пільга не діє. Тобто у випадку, якщо ветеран на законних підставах дозволяє керувати власним авто дружині, дорослим дітям або родичу, необхідно обов’язково купувати поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Тому у випадку клієнта страхування цивільно-правової відповідальності є обов’язковим, оскільки він керує транспортним засобом за технічним паспортом, та не являється власником автомобіля.
п.13.1 ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».
- учасники бойових дій;
- особи з інвалідністю внаслідок війни;
- постраждалі учасники Революції Гідності.
Документ, що підтверджує статус.
Якщо ветеран дій є власником транспортного засобу, йому як водію не потрібна жодна додаткова реєстрація. Необхідно лише, перебуваючи за кермом, мати при собі документ, що підтверджує ветеранський статус. Для взаємного інформування учасників дорожнього руху в разі ДТП доцільно мати заздалегідь підготовлені 2–3 ксерокопії посвідчення.
Що робити при настанні ДТП?
1. Обов’язково повинні викликати поліцію на місце ДТП;
2. Невідкладно (не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП) письмово надати МТСБУ, повідомлення про ДТП, а також відомості про місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон та свою адресу.